Sastanak sa predstavnicima organizacije RVI Grada Bihaća
Hajrudin dr Havić, direktor KB „Dr.Irfan Ljubijankić“ i saradnici održali su danas (12.02.2020.godine) sastanak sa predstavnicima organizacije RVI Grada Bihaća, sa kojima su razgovarali o problemima vezanim za primjenu Zakona kao i zajedniÄkom nastupanju i uzajamnoj pomoći prilikom rjeÅ¡avanja istih.
U toku sastanka doneseni su brojni zakljuÄci te utvrÄ‘eni odgovarajući pravci djelovanja koji se odnose prvenstveno na ostvarivanje prava na zdravstvenu zaÅ¡titu pripadnika ove populacije.
U skladu sa zakljuÄcima, viÅ¡e pažnje biće posvećeno edukaciji zdravstvenih radnika ali i Älanova organizacije o pravima koja se odnose na ostvarivanje zdravstvene zaÅ¡tite Å¡to ukljuÄuje prednost pri koriÅ¡tenju usluga, te će vidna mjesta u Äekaonicama i odjelima koji prednost bez Äekanja u redu daju ratnim vojnim invalidima i roditeljima Å¡ehida i poginulih branilaca, a koji svoj status dokazuju odgovarajućim iskaznicama, biti dodatno oznaÄena a za ratne vojne invalide biće osiguran i osiguravanje slobodan parking prostor u krugu bolnice.
U narednom periodu najavljeno je i pokretanje zajedniÄkih projekata koji ukljuÄuju pružanje psihosocijalne pomoći i podrÅ¡ke pripadnicima ove populacije.
Predstavnici organizacije RVI Grada Bihaća iskazali su potrebu za uzajamnom pomoći pri realiziranju ciljeva, te izrazili zadovoljstvo postignutim dogovorima, ocijenivši današnji sastanak veoma produktivnim.

